AKTUALNOŚCI
06 września 2022
Laserowe usuwanie owłosienia – na czym polega?

Laserowe usuwanie owłosienia możliwe jest dzięki obecności w mieszkach włosowych melaniny. Jest to dobrze znany barwnik, który odpowiada za zmianę koloru skóry wskutek oddziaływania promieni świetlnych. Jednak melanina pochłania również światło lasera. Zgromadzona tym sposobem energia doprowadza do zniszczenia mieszka włosowego.

Czym różni się depilacja od epilacji?

Depilacja to proces tymczasowego usuwania owłosienia. Tak zatem usunięcie owłosienia woskiem lub pastą cukrową  to depilacja, natomiast epilacja to proces trwałego usuwania owłosienia np. za pomocą lasera.

Trwały efekt zabiegu

Warto podkreślić, że epilacja laserowa to zabieg dający trwałe efekty. Jeżeli zostanie poprawnie wykonany, włosy z pewnością nie będą odrastały. Należy jednak podkreślić, że usunięcie części z nich może być niemożliwe. Mowa o najjaśniejszych włosach, niemal całkowicie pozbawionych melaniny. Nie są one w stanie pochłonąć ilości energii wystarczającej do zniszczenia mieszka włosowego. Z tego samego powodu laserowa epilacja jest znacząco utrudniona u osób o jasnym owłosieniu. Jednak dzięki odpowiedniej liczbie powtórzeń zabiegu zwykle udaje się zredukować owłosienie do poziomu, na którym jest niemal niezauważalne.

Jak i laser wybrać?

Nie każde urządzenie z jakim spotkacie się w salonach lub klinikach jest laserem. Może to być IPL lub CPL niebędący laserem, a światłem kalibrowanym, przy użyciu tych technologii często będziemy mówić o depilacji, nie laserowej epilacji. Ważne jest by był to laser diodowy, z chłodzeniem głowicy dla większego komfortu, oraz możliwością wykonania zabiegu ruchem ciągłym, dla jego skrócenia.

Laserowe usuwanie owłosienia Poznań – przebieg zabiegu

Usuwanie owłosienia przy użyciu lasera diodowego to relatywnie prosty i nieinwazyjny zabieg. Jednakże wymaga on pewnego przygotowania. Przede wszystkim, niektóre stale zażywane leki mogą okazać się przeciwwskazaniem. Ponadto, przeprowadzenie zabiegu uniemożliwia świeża opalenizna oraz otwarte rany. Fachowcy pracujący w Dermexpert – wiodącym salonie medycyny estetycznej w Poznaniu – określają, czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania, nie dopuszczając do zabiegu osób, dla których byłby on zagrożeniem.

Jeżeli chodzi o sam zabieg, depilacja laserowa Poznań polega na naświetlaniu wybranych miejsc na skórze specjalną diodą przekazującą energię do mieszka włosowego. Warto mieć na uwadze, że zwykle laser diodowy Poznań musi zostać użyty kilka razy. Jak wcześniej wspomniano najjaśniejsze i najsłabsze włosy są trudne do usunięcia, przez co trzeba dostarczyć im większej ilości energii w kilku dawkach.

Co po zabiegu?

Głównym wskazaniem po zabiegu jest unikanie wysokich temperatur. Niewskazane są zatem ciepłe kąpiele ani wizyty w saunie. Ponadto, przez około miesiąc należy unikać opalania. W obszarach, które zostały wydepilowane, nie należy również używać spirytusu, ani zawierających go kosmetyków. Należy jednak podkreślić, że czas, przez który wskazana jest szczególna ostrożność,  mocno zależy od jednostki. Dlatego też po eepilacji laserowej Poznań warto pozostać pod opieką specjalisty, który poinformuje, kiedy można już zapomnieć o zabiegu.

Pamiętajcie, trwałe usuwanie owłosienia to epilacja laserowa a nie depilacja laserowa.

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI