AKTUALNOŚCI
07 lutego 2023
Rekomendowane zabiegi dla kobiet w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas, niestety burza hormonów przynosi często wiele negatywnych skutków nieprzyjemnych dolegliwości na ciele czy też twarzy.

W Klinice Derm Expert wychodzimy naprzeciw przyszłym mamą. Wiemy doskonale, jak zadbać o przyszłe mamy w tym szczególnym okresie życia. Wiele kobiet sądzi, że podczas ciąży należy zrezygnować z wszystkich zabiegów kosmetologicznych. Nic bardziej mylnego! 

Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie mogą bardzo mocno wpływać na stan skóry na twarzy. Przyczyniają się do przesuszenia lub wręcz przeciwnie przetłuszczania się skóry. Szczególnie warto w takich przypadkach zadbać o odpowiednie oczyszczanie oraz nawilżanie. Wszystkie zabiegi należy rozpocząć po pierwszym trymestrze, aby zadbać w 100% o bezpieczeństwo mamy jak i dziecka.

W ramach oczyszczania rekomendujemy połączenia zabiegów takich jak I etap oczyszczania wodorowego połączonego z ampułką oraz maską. Warto zaznaczyć też, że podczas ciąży należy wystrzegać się wszystkich zabiegów z użyciem technologii oraz składników aktywnych mogących wywołać podrażnienie aby uniknąć narażenia stanu zdrowia. Na zmęczoną oraz poszarzałą skórę warto również dołączyć do terapii zabieg Endermolift poprawiający napięcie skóry oraz jej ukrwienie w bezpieczny nieinwazyjny sposób. Zabieg ten jednoczenie idealnie sprawdza się w momencie obrzęku spowodowanego zatrzymywaniem się wody w organizmie.

Gdy zmagamy się jednak z przesuszaniem się skóry idealnie sprawdzi się zabieg infuzji tlenowej Intraceuticals. Podczas zabiegu za pomocą aktywnego tlenu nie dość, że dotleniamy i odżywiamy skórę to jeszcze wprowadzamy w głąb składniki takie jak kwas hialuronowy przez co uzyskujemy natychmiastowy efekt nawilżenia oraz odświeżenia skóry w bezpieczny sposób.

Oczywiście wszystkie zabiegi pielęgnacyjne z kosmetyki białej dobrane oraz samodzielnie skomponowane do potrzeb skóry  również świetnie nadadzą, aby zadbać o siebie i posłuchać potrzeb skóry w tym nadzwyczajnym dla każdej kobiety czasie. 

Okres ciąży przynosi znaki nie tylko na twarzy ale też i na ciele. Bardzo często kobiety zmagają się z dużymi obrzękami, utratą jędrności oraz zmęczeniem. W przypadku takich wskazań warto rozpocząć terapię z użyciem endermologii Alliace. Mechaniczny masaż za pomocą głowicy stymuluję skórę co poprawia jej jędrność oraz idealnie znosi obrzęki przez co momentalnie uzyskujemy efekt „lekkich nóg”. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten wykonujemy tylko na okolicę oddalone od brzucha. 

Na ogólne zmęczenie organizmu oraz napięcia rekomendujemy również wdrożyć terapię masaży aby zadbać nie tylko o zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Masaż ten wykonywany jest głównie na kończynach dolnych i górnych, stopach oraz plecach. Seria takich zabiegów przyniesie ogromny relaks co z pewnością pomoże poczuć się lepiej.

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI