AKTUALNOŚCI
19 grudnia 2022
Jak sobie radzić z cellulitem?

Cellulit to nie tylko defekt estetyczny, jego bardziej zaawansowane formy mogą być bolesne co znacząco obniża komfort życia.

Do najskuteczniejszych zabiegów na cellulit należą:

Endermologia

Endermologia to głęboki masaż podciśnieniowy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii zabieg ten jest bezbolesny, a przy tym bardzo skuteczny, co czyni go jednym z najpopularniejszych zabiegów modelujących na ciało. Podczas zabiegu pobudzany jest układ limfatyczny, co skutkuje redukcją obrzęków oraz zmniejszeniem widoczności cellulitu. Głęboki masaż powoduje rozluźnienie tkanki oraz złogów tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skóra jest gładsza, a widoczność cellulitu znacznie mniejsza. Zabieg wykonuje się w serii zabiegowej, po której można się spodziewać poprawy wyglądu skóry, wygładzenia jej struktury, zwiększenia jędrności oraz redukcji tzw. pomarańczowej skórki. Endermologia sprawdzi się nie tylko u osób zmagających się z cellulitem, ale także u osób mających problem z zastojami limfatycznymi, jak również po zabiegach liposukcji w celu zredukowania powstałych zwłóknień i dokładnego rozmasowania tkanek.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów na cellulit. Wytwarzana podczas zabiegu fala akustyczna powoduje rozbicie złogów tkanki tłuszczowej oraz rozluźnia zwłóknienia, które są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. W miejscu poddawanemu zabiegowi znacznie poprawia się ukrwienie skóry, co skutkuje poprawą jej dotlenienia i odżywienia. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem fali uderzeniowej skóra jest wyraźnie jędrniejsza, gładsza, poprawia się jej gęstość, a cellulit staje się znacznie mniej widoczny. Fala akustyczna doskonale sprawdza się w redukcji miejscowego, nasilonego cellulitu, a także tworzy niezastąpiony duet w połączeniu z Endermologią.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to świetne wsparcie wcześniej wymienionych zabiegów na redukcję cellulitu, polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla w głąb skóry. Podczas zabiegu dochodzi do rozszerzania się naczyń krwionośnych, przyspieszenia krążenia krwi i limfy. W efekcie skóra jest bardziej odżywiona, dotleniona, a co za tym idzie staje się jędrniejsza, gęstsza i wygląda znacznie młodziej. 

W przypadku zabiegów redukujących cellulit doskonale sprawdza się łączenie technologii, dzięki temu mamy gwarancję że seria zabiegowa zostanie dobrana indywidualnie do potrzeb skóry, a efekty będą satysfakcjonujące. 

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI