AKTUALNOŚCI
12 listopada 2022
Najczęstsze błędy popełniane podczas pielęgnacji skóry twarzy

Pielęgnacja skóry u każdego z nas wygląda trochę inaczej. Wielu nie wie jednak, że podczas niej popełnia sporo błędów mogących negatywnie oddziaływać na jej stan. Jakie są zatem najczęściej popełniane błędy pielęgnacyjne? 

Używanie zabrudzonych produktów, pędzli i gąbek do nakładania makijażu

Brudne pędzle i gąbki do makijażu, których nie oczyszczamy regularnie to idealne siedlisko dla bakterii. Zanieczyszczania znajdujące się na takich przedmiotach codziennego użytku przenoszone na twarz mogą wywoływać stany zapalne, doprowadzić do tymczasowego trądziku ale i nie tylko. W ten sposób powodujemy również namnażanie się wolnych rodników na skórze co skutkuje szybszym procesem straszenia się oraz uwidocznienia zmarszczek. 

Zapominanie o swojej szyi i dekolcie

Bardzo często nakładając kosmetyki dobrane do potrzeb naszej skóry zapominamy, że nasza szyja oraz dekolt powinny być traktowane tak samo. Brak oczyszczania, nawilżania oraz brak stosowania ochrony przeciwsłonecznej na te okolice prowadzi do utraty jędrności skóry, pojawienia się zmarszczek czy w indywidulanych przypadkach przebarwień.

Nieprawidłowo wykonany demakijaż

Demakijaż i codzienne oczyszczanie skóry to najważniejszy oraz kluczowy etap w każdej pielęgnacji aby ograniczyć negatywne czynniki oddziałowujące na skórę. Ważne jest to, aby było to oczyszczanie dwuetapowe oraz wykonane do momentu osiągnięcia czystego wacika. 

Niestosowanie kremu z filtrem

Ważną informacją jest to, że trzeba stosować go cały rok! Promieniowanie słoneczne wnikając do naszej skóry prowadzi do wielu reakcji, które w konsekwencji prowadzi do uszkadzania struktur komórkowych. Należy pamiętać, że codziennie przed wyjściem z domu podczas porannej pielęgnacji skóry trzeba nakładać krem z filtrem SPF. 

Wyciskanie pryszczy

Samodzielne próby oczyszczania skóry z niedoskonałości często powoduję nasilanie się problemu. Bardzo często wykonuję się to brudnymi rękoma co jeszcze bardziej pogłębia stany zapalne oraz roznosi bakterie po całej skórze. Zbyt mocna ingerencja mechaniczna może też spowodować powstanie przebarwień pozapalnych oraz powstanie trwałych blizn, których w ciężki sposób jest się potem pozbyć.

Nieprawidłowo dobrane kosmetyki

Źle dobrane kosmetyki oraz niepoprawne samodzielne stwierdzenie o rodzaju cery może prowadzić do mocnego wysuszenia skóry lub jest zapchania. Często też kupujemy kosmetyki nie patrząc na ich skład, który nie jest zbyt dobry i bogaty co prowadzi do tego, że nie daje on oczekiwanych efektów pielęgnacyjnych. 

Jeżeli nie wiesz jak odpowiednio pielęgnować swoją skórę oraz chcesz się dowiedzieć czego aktualnie potrzebuję lub zmagasz się z jakimś problemem – umów się do nas na konsultację i wraz z wykwalifikowanym kosmetologiem i rozwiej swoje obawy odnośnie pielęgnacji domowej jak i gabinetowej. 

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI