AKTUALNOŚCI
27 kwietnia 2023
Pielęgnacja domowa w przypadku trądziku różowatego

Trądzik różowaty to przewlekła choroba zapalna skóry. Stan skóry może się pogarszać lub polepszać w zależności od wielu czynników. Wśród nich możemy wymienić dietę, styl życia, choroby współistniejące, warunki atmosferyczne w tym także produkty pielęgnacyjne.

Jakich składników aktywnych szukać w kosmetykach, a czego unikać ?

Przede wszystkim należy postawić na delikatne oczyszczanie dwuetapowe, w pierwszej kolejności użycie oleju z dodatkiem emulgatora, a w następnej łagodnego żelu myjącego. Taki sposób pielęgnacji będzie przyjazny dla Naszej mikrobioty skóry, nie podrażni jej, a tym samym dokładnie oczyści. Wśród olejków godnych polecenia można wyróżnić Dermomedica Lipid Control Cleanser lub Recovery Cleansing Oil Pro XN, a wśród produktów żelowych Dermomedica Snail Foam Cleanser lub Balancing Cleansing Gel ProXN. Unikamy natomiast przy oczyszczaniu skóry kosmetyków o wysokim pH  (mydeł), peelingów drobnoziarnistych, płynów micelarnych.

Fotoprotekcja to kolejny niezbędny element pielęgnacji skóry.  Promieniowanie UV to czynnik, który nasila przebieg trądziku różowatego, dlatego ten produkt na stałe, całorocznie powinien zagościć w Naszych kosmetyczkach. Warto wybierać filtry o faktorze minimum SPF 30, które będą chronić zarówno przed promieniowanie UVB i UVA, dobrze sprawdzi się filtr mineralny z Dermomedica  Resveratrol dla skór normalnych w stronę suchych oraz Antioxidant dla tłustych i mieszanych,  oba dostępne w Naszej Klinice.

Niezastąpionym etapem jest regeneracja i nawilżenie skóry trądzikowej. To niezmiernie ważne aby zadbać o barierę naskórkową, zwłaszcza jeśli odczuwa się silny dyskomfort, pieczenie, świąd. Świetnie sprawdzą się w kremach takie składniki aktywne jak ceramidy, składniki NMFu, niacynamid, kwas tranexamowy, panthenol. Takie substancje znajdziemy w kremie B3 TRX Cream Dermomedica.

Dużą rolę w pielęgnacji odgrywa także antyoksydacja, ta dostarczana od wewnątrz poprzez dietę i suplementację oraz poprzez kosmetyki.  Na półce sklepowej istnieje wiele ser z witaminą C, ale jaką wybrać? Dla skór naczyniowych, wrażliwych z trądzikiem różowatym rewelacyjnie sprawdzi się ta w formie amfifilowej, czyli takiej która nie wymaga niskiego pH przez co nie działa drażniąco na skórę.
Rekomendujemy serum z Dermomedica Tranexamic C serum, zawierający również kwas tranexamowy wyciszający rumień, a także działający na przebarwienia.

Kwasy to również element pielęgnacji, którego nie warto się bać, ale należy pamiętać, iż prowadzamy je bardzo ostrożnie, najlepiej pod okiem specjalisty Kosmetologa. Kwas azelainowy często stosowany w terapii trądziku różowatego działa bakteriostatycznie, sebostatycznie, wygładza fakturę i wyrównuje koloryt. Krem Dermomedica Azelaic Cream dzięki zawartości witaminy E działa delikatnie na skórę.

Aby wyciszyć skórę z trądzikiem różowatym warto działać holistycznie, a zabiegi i pielęgnację dobierać zawsze w trakcie konsultacji ze specjalistą kosmetologiem. 

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI