AKTUALNOŚCI
03 września 2022
Jesień to idealny czas na zabiegi laserowe

W Naszej Klinice pracujemy na medycznym certyfikowanym urządzeniu laser X Lase Plus włoskiej firmy Biotec. Jest to wielozadaniowe urządzenie, które radzi sobie z wieloma problemami. Jesień, a konkretniej wrzesień to doskonały miesiąc, aby rozpocząć terapie zabiegowe z wykorzystaniem lasera.

Największą popularnością od lat cieszy się trwałe usuwanie owłosienia. Aby uzyskać efekt gładniej skóry w sezonie letnim 2023, zabiegi należy rozpocząć już teraz, ponieważ osiągnięcie zamierzonych rezultatów wymaga czasu oraz odpowiedniej liczby zabiegów. Najczęściej należy wykonać od 6 do 8 sesji, w odstępach co 4-8 tygodni, w zależności od partii. Jeżeli zmagasz się z ciemnym oraz grubym owłosieniem danego obszaru jest to idealny zabieg dla Ciebie.

Laser XLasePlus pozwala również zniwelować następujące problemy skórne:

Przebarwienia

To problem z którym boryka się wiele osób zwłaszcza po okresie letnim, kiedy nie zawsze pamiętamy o stosowaniu i stałym dokładaniu na skórę twarzy kremu z ochroną przeciwsłoneczną. Zbliżający się wielkimi krokami wrzesień jest to idealny czas aby zacząć się nimi zajmować i powoli je redukować.

Trądzik różowaty i rumień

Laser ma też funkcję wychwytywania oraz skutecznego uszczelniania naczyń krwionośnych przez co osoby zmagające się z trądzikiem różowatym oraz widocznym i uporczywym rumieniem mogą w łatwy oraz bezpieczny sposób pozbyć się go z okolic twarzy. Przy takich terapiach używamy głowicy CPL, która wykorzystuje kalibrowane światło pulsacyjne. Jest to ulepszona metoda stosowana w laserach IPL.

Trądzik pospolity

Przyczyną powstania trądziku jest najczęściej obecność porfiryn – bakterii beztlenowych. Aby załagodzić problem i pozbyć się stanów zapalnych spowodowanych właśnie przez bakterie można zniwelować je poprzez działanie lasera.

Rozszerzone naczynia krwionośne

Teleangiektazje, czyli rozszerzone lub popękane naczynia krwionośne stanowią przyczynę dyskomfortu dużej części osób Na szczęście przy użyciu lasera XLasePlus z łatowścią rozwiążemy ten problem, już po kilku sesjach, a efekty które osiągamy są stałe, więc długo można cieszyć się lepszym wyglądem naszej skóry.

Starzenie skóry i brak jędrności

Zabieg fotoodmładzania  pozwala na zniwelowanie widocznych procesów starzenia się na takich okolicach ciała jak twarz czy też ręce. Działanie głowicy poprawia strukturę oraz koloryt skóry przez co można zapewnić sobie lifting bez użycia skalpela. Jest to bezpieczna alternatywa dla zabiegów inwazyjnych.

Niechciany makijaż permanentny i tatuaż

Głowica Q-switched skutecznie wykorzystuje się do usuwania niechcianych tatuaży i makijażu permanentnego. Unikalność zabiegu polega na nanosekundowych impulsach światła laserowego do głębokich warstw skóry. Dzięki temu w trakcie usuwania tatuaży, przebarwień lub zmian pigmentowych działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii zaleca się jednak dogłębną konsultację, ponieważ dobra diagnoza to podstawa sukcesu. Zapisz się na konsultację przy użyciu urządzenia LUMISCAN do multispektralnej analizy skóry., aby szczegółowo poznać stan i potrzeby Twojej skóry.

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI