AKTUALNOŚCI
19 października 2022
Jak pielęgnować brwi i rzęsy?

Aby utrzymać zdrowe, gęste rzęsy najważniejsze jest traktowanie ich delikatnie. Jeśli używasz na co dzień zalotki staraj się to robić bardzo delikatnie lub sporadycznie. Lepiej sprawdzi się lifting rzęs, czyli zabieg który powoduje podkręcenie naturalnych rzęs na okres około miesiąca. Dzięki temu unikniesz codziennego uszkadzania rzęs zalotką. 

Podczas demakijażu okolicy oka także staraj się zachować delikatność. Ważne jest, aby kosmetyki były dokładnie usunięte, lecz należy to wykonać w taki sposób żeby nie doprowadzić do wyrywania włosków lub podrażnienia skóry w okolicy oka. Najlepiej wykonać demakijaż oka olejkiem do demakijażu- olejek doskonale rozpuści nawet wodoodporny makijaż, a unikniesz dzięki temu codziennego pocierania rzęs wacikami. Jeśli natomiast lubisz wykonywać demakijaż oka wacikiem, rób to delikatnie, najlepiej produktem dwufazowym lub specjalnie przeznaczonym do okolicy oka. Pamiętaj, aby wacik na chwile przytrzymać przy oku, aby tusz dobrze się rozpuścił.

W celu odżywienia rzęs, warto codziennie aplikować na włoski olejek rycynowy. Jest to naturalna metoda na zadbanie o rzęsy i brwi – świetna alternatywa dla sztucznych odżywek. Olejek najlepiej stosować codziennie, przed pójściem spać. Można go aplikować na włoski za pomocą czystej szczoteczki do rzęs lub np. patyczka kosmetycznego. Regularne stosowanie olejku rycynowego na brwi i rzęsy spowoduje, że będą one rosły mocniejsze, ciemniejsze i grubsze.

Jeśli chodzi o codzienne dbanie o brwi, tak samo jak w przypadku rzęs, ważne jest ich dokładne oczyszczanie oraz pielęgnowanie każdego dnia. Jeśli używasz produktów do makijażu i stylizacji brwi, poświeć chwilę czasu aby dokładnie zmyć produktu ze skóry i włosków. Najlepiej do tego celu sprawdzi się olejek do demakijażu. Aby włoski wyglądały dłużej ładnie i naturalnie warto wykonywać regulację tylko w delikatny sposób oraz nie usuwać zbyt dużej ilości włosków, aby nie doprowadzać do ich przerzedzania. Najbezpieczniej udać się w tym celu do profesjonalisty, który doradzi najlepszą metodę na podkreślenie oprawy oka.

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI