AKTUALNOŚCI
13 października 2022
Czy retinol można stosować latem?

Retinol jest wielokierunkowo działającą substancją, którą można stosować zarówno przy skórach dojrzałych czy problematycznych.  Efekty wynikają z długotrwałego i regularnego stosowania kosmetyków z tą substancją. Nasuwa się więc pytanie: czy można stosować retinol latem i jak to robić bezpiecznie?

Stosując retinol, konieczne jest przyzwyczajenie skóry do tej substancji. Początkowo mogą pojawić się takie efekty uboczne jak zaczerwienienie, podrażnienie i uwrażliwienie. Niezbędna jest więc kuracja regenerująca i odbudowująca barierę ochronną skóry, abyśmy mogły cieszyć się uzyskanymi rezultatami. W pierwszym okresie retinol aplikuje się 2-3 razy, potem częściej, nawet 5 razy w tygodniu. Zbudowana tolerancja nie jest jednak długoterminowa i trwa około dwóch tygodni. Tak więc po zaprzestaniu stosowania go latem, niezbędna byłaby adaptacja skóry od nowa. Jeżeli więc stosujesz kosmetyki z retinolem od dawna, w okresie większego nasłonecznienia sięgnij po produkt o mniejszym stężeniu niż do tej pory lub stosuj swój krem ale rzadziej tj. 1-2 razy w tygodniu, koniecznie w pielęgnacji wieczornej.

W przypadku chęci działania przeciwstarzeniowgo latem, alternatywą są kosmetyki z bakuchiolem, czyli  roślinną alternatywą dla retinolu lub o bardzo niskim stężeniu retinolu. Kosmetyki z wysoką zawartością retinoidów, zdecydowanie najlepiej stosować od września/października. 

Nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji jest krem ochronny  przeciw promieniowaniu UV. Nie zapominaj o reaplikacji go w ciągu dnia co 2-3 godziny. Chronisz swoją skórę nie tylko przed niechcianymi przebarwieniami i odbarwieniami ale także przed skutkami fotostarzenia. 

ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI